Jordania zwiedzanie lastminute

Jordania wspaniałe wycieczki do Jordanii i Izraela

Parę słów o Jordanii

without comments

Jordania jest krajem stosunkowo niewielkim, ale za to bardzo ciekawym pod względem położenia geograficznego, dlatego wycieczka do Jordanii może być dla nas nie lada atrakcją.

Na terenie tego kraju spotykamy zarówno pustynię, jak również żyzny Rów Jordanu, oraz najniższej położony punkt na ziemi. Wakacje w Jordanii to okazja do relaksu, o czym niewiele osób wie. Jest to kraj bardzo bezpieczny i spokojny, a relaks można zapewnić sobie wybierając się do słynnego kurortu- uzdrowiska, który ze względu na silne zasolenie jest znany na całym świecie.

Aby zapewnić sobie jednak pełne bezpieczeństwo w czasie pobytu w Jordanii należy pamiętać o tym, aby przed wyjazdem wykonać kilka niezbędnych szczepień, warto więc zdobyć odpowiednio dużo informacji na ten temat, aby czuć się w czasie wakacji w Jordanii komfortowo i móc w pełni korzystać z urlopu. Są to przede wszystkim szczepienia przeciwko żółtaczce, durowi brzusznemu, tężcowi i wściekliźnie. Należy również pamiętać o tym, aby pić tylko wodę butelkowaną i dokładnie myć owoce i warzywa przed ich spożyciem.

Choć jeśli wybieramy się na wycieczkę z biura podróży, hotele mają już własne metody filtrowania wody, dzięki czemu możemy się czuć bezpiecznie. Wakacje w Jordanii to również możliwość zakupienia ciekawych pamiątek, między innymi wyrobów ze złota, kawy, fajek wodnych, ale możemy tam również nabyć bardzo oryginalne gobeliny i wyroby ceramiczne.

Written by jordania

Kwiecień 3rd, 2011 at 9:50 pm

Posted in Jordania

Tagged with