Jordania zwiedzanie lastminute

Jordania wspaniałe wycieczki do Jordanii i Izraela

Kto wybiera Jordanię

without comments

Jordania jest krajem graniczącym z Syrią, Arabią Saudyjską oraz Irakiem. Wycieczka do Jordanii jest przeważnie wybierana przez osoby, które żywo interesują się jej kulturą i mają pełną świadomość tego, czego oczekują od takich wakacji. Latem odbywa się tam międzynarodowy festiwal muzyki arabskiej.

Wybierając się na wakacje do Jordanii możemy liczyć na to, że jest to jeden z najlepiej zorganizowanych, czystych i bezpiecznych państw tego regionu. Mieszkańcy Jordanii są natomiast bardzo gościnni, więc będziemy mogli w czasie urlopu liczyć na ich ciepłe przyjęcie. Należy jednak pamiętać, że jeśli jedziemy na wycieczkę do Jordanii samodzielnie, bez przewodnika, nie w zorganizowanej grupie musimy pamiętać o zasadach, których mieszkańcy przestrzegają.

W niektórych dzielnicach miast na ulicach miast nie spotkamy kobiet, a całe społeczeństwo jest przywiązane do tradycyjnych wartości, należy więc dostosować się do stroju, który obowiązuje w przypadku kobiet. Bardzo rzadko można tam, bowiem zobaczyć kobiety w strojach zachodnich. Wybierając się na wakacje do Jordanii należy pamiętać, że najlepszy czas na jej zwiedzanie to wiosna i jesień. Dzięki temu możemy uniknąć letniego skwaru, który może uniemożliwić nam dłuższe wycieczki, unikniemy wówczas również mroźnych, zimowych wiatrów.

Written by jordania

Kwiecień 3rd, 2011 at 9:51 pm

Posted in Jordania

Tagged with