Jordania zwiedzanie lastminute

Jordania wspaniałe wycieczki do Jordanii i Izraela

Jordania

without comments

Jordania, jak żaden inny kraj, pozwala odczuć olbrzymie znaczenie przeszłości. Podróżnicy odkryją tutaj również dwa najbardziej znane znaki Bliskiego Wschodu: wyrzeźbione w skale, pradawne miasto Petra oraz zachwycającą scenerię Wadi Rum – jedna z najpiękniejszych na świecie pustyni. Najodpowiedniejszą porą na zwiedzanie Jordanii jest wiosna lub jesień by nie doświadczyć palącego słońca latem i lodowatych wiatrów zimą).

Obok kraju biblijnych miast, pustynnych pałaców, zamków krzyżowców i bizantyjskich mozaik, Jordania cieszy się mianem niezwykle nowoczesnego państwa, z dobrą infrastrukturą, rozwijającą się gospodarką i bogatą sceną kulturalną. Nie zabraknie tutaj hoteli pierwszej klasy, ekskluzywnych restauracji oraz centr handlowych. Różnice między „starym” i „nowym” są zdumiewające.

Jordania jest obiektywnie niewielkim krajem o niezwykle zróżnicowanym pejzażu. Obejmujący zachodnią część Królestwa, żyzny Rów Jordanu graniczy z ogromną pustynią, która ciągnie się aż do Wyżyny Wschodniego Brzegu, która jest też najgęściej zaludnioną częścią kraju. Jordania jest pełna niesamowitego uroku, zarówno w swojej scenerii, jak i szczerej arabskiej gościnności.

Położone między Izraelem, Irakiem i Arabią Saudyjską, Królestwo Jordanii jest jednym z najbardziej cichych, bezpiecznych i życzliwych turystom państw arabskich, i chyba najmocniej „europejskie”.

Written by jordania

Marzec 14th, 2011 at 10:46 pm

Posted in Jordania

Tagged with , , ,